Kiire elutempo sunnib inimesi tihti haarama valmistoidu järele ja sööma ebaregulaarsetel aegadel. Pikema perioodi vältel sellist eluviisi harrastades aga võivad tekkida terviseprobleemid. Mõnda lihtsat nõuannet järgidest saab oma toidulaua muuta tasakaalustatumaks.

1. Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord. Ära mine kodust välja ilma hommikust söömata, kuna see annab vajalikku energiat päevatoimetustega tegelemiseks. Hommikusöögi söömine aitab ka vältida asjaolu, et päeva jooksul läheb kõht kiiremini tühjaks. See võib põhjustada aga ülesöömist. Hommikusöök peaks olema süsivesiku- ja kiudainerikas.

2. TAI soovitab süüavähemalt 5 peotäit puu- ja köögivilja päevas. Et pakkuda organismile piisavalt vitamiine ja vajalikke toitaineid, jälgi, et iga põhitoidukord sisaldaks ka erinevaid köögivilju. Vahepalana pane kotti mõni puuvili.

3. Söö lisaks lihale ka kala. Kala peaks menüüs olema 2–3 korral nädalas. Kala on toidulaua oluline osa, kuna see sisaldab organismile vajalikke oomega-3-rasvhappeid, mis vähendavad riski haigestuda haigustesse, nagu näiteks südamehaigused või osteoporoos. Kui kala ei ole lemmiktoit, võiks lisaks tarbida oomega-3- kapsleid, mis aitavad inimesel vajalikud oomega-3-rasvhapped siiski kätte saada.

Loe lisaks ja vaata toidupüramiidist, kuidas oma toidulaud tasakaalustatumaks muuta: http://www.toitumine.ee/toidupuramiidi-pohimotted/

August 3, 2015