Viimase suvekuu alguses liiguvad mõtted paratamatult juba ka sügisele. Kõledad vihmad ja tuulised ilmad ootavad ees. See võib tihti tuua inimestes kaasa meeleolu langust.

See on ka teaduslikult tõestatud. Kanada uurijad tõestasid oma uurimuses seose D-vitamiini puuduse ja depressiooni vahel. Sellest hoolimata on veel lahtine, kas depressioon vähendab D-vitamiini taset kehas või põhjustab selle vitamiini madal taseme kehas just depressioon.

D-vitamiin päikesest ja toidust

Pimeda sügise lähenedes kulub kõigile D-vitamiini marjaks ära ning lihtsaim viis selleks on minna välja, sest just päike on inimese peamine D-vitamiini allikas. Kuna vitamiini omastamiseks läheb aega ja päikeselisi ilmu on eriti sel suvel olnud vähe, tuleb tähelepanu pöörata ka tasakaalustatud söömisele ja D-vitamiini omastamisele toidust. Näiteks võib lisaks tavapärasele toidule võtta ka võtta oomega-3-kapsleid, mis sisaldavad ka D-vitamiini.

Lisaks depressiooni vältimisele on D-vitamiini normaalne tase kehas oluline, sest see aitab organismil omastada kaltsiumi. See aga omakorda on oluline tugevate luude jaoks ning libedate tulekul on see luumurdude vältimiseks äärmiselt oluline.

 

Allikas: https://www.psychologytoday.com/blog/reading-between-the-headlines/201307/vitamin-d-deficiency-and-depression

September 8, 2015